Slavnostní přijímání do stavu učňovského

 loading

V pondělí 2. září 2019 nastoupilo ke studiu stavebních a dřevozpracujících oborů na Střední škole stavebních řemesel Brno-Bosonohy více než 180 nových žáků.

Do stavu učňovského je během slavnostním rituálu uvedl sv. Matěj, patron všech stavebních oborů. Přestože v letošním roce skončily na základních školách demograficky slabší ročníky, stavební škola přivítala v tradičních, tříletých a čtyřletých oborech s maturitou celkem o 40 žáků více než loni. Poměrně velký zájem je o obory dřevozpracující, a také o tzv. vodařské, topenářské a plynařské. Horší už je to s obory jako je pokrývač nebo kominík, do kterých se bohužel letos nepřihlásil ani jeden student, ačkoliv jejich potřeba na trhu je obrovská. Situace na trhu je kritická, sehnat řemeslníka je úkol na měsíce a některé firmy konečně – za pět minut dvanáct – uchopily situaci do rukou a ve velkém nabízejí stipendia a další benefity rovnou s jistým místem už od prvního měsíce ve škole. A o nové žáky pečují i cechy. Například viceprezident Cechu topenářů a instalatérů ČR Aleš Rubina všem novým žákům oboru instalatér předal průkaz, který je po celé tři roky studia opravňuje zdarma se účastnit všech, především vzdělávacích akcí Cechu a přirozeně se tak zapojit do jeho aktivit.

Kdy a kde

Datum konání: 1. září 2019
SŠSŘ Brno - Bosonohy, Pražská 36, Brno

Více informací

Další články týkající se

Střední školy, Zaměstnavatelé, Partneři, Cechy a společenstva, Veřejnost

Datum konání: 20 - 22. dubna 2022 Mistři všedních dnů 2022

Známe nejlepší mladé řemeslníky České republiky.A to hned v pěti oborech. Po dva dny probíhaly v rámci Stavebního veletrhu a Mobitexu celostátní kola soutěží odborných dovedností v oborech vzdělání: klempíř, pokrývač, tesař, kominík, čalouník a v pilotním, nultém ročníku i zedník Slavnostní vyhlášení vítězů proběhlo v pátek…

Číst celé
Datum konání: 22. června 2022 Slavnostní pasování tovaryšů 2022

Ve středu 22. 6. 2022 od 10:00 bylo v aule Stavební fakulty VUT v Brně už posedmé do stavu tovaryšského pasováno několik skupin absolventů učňovských oborů kominík a čalouník a už podruhé se slavnostního ceremoniálu zúčastnili i žáci z oboru mechanik plynových zařízení. Setkání to bylo důstojné a pro mladé…

Číst celé
Datum konání: 20 - 22. dubna 2022 Soutěž klempířů

CECH KLEMPÍŘŮ, POKRÝVAČŮ A TESAŘŮ ČR vyhlašuje SOUTĚŽ ODBORNÝCH DOVEDNOSTÍ UČŇŮ, zařazenou do Věstníku MŠMT ČR oboru vzdělání KLEMPÍŘ, 23-55-H/01. Jde o XV. ročník „MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY S MEZINÁRODNÍ ÚČASTÍ“ pořádaný ve dnech 20. 4. – 22. 4. 2022 u příležitosti konání Stavebního veletrhu Brno.

Číst celé